Sinemis

Çerkesce gözbebeğim, gözümün içinde oturan, en değerli anlamına gelir. Ailede de ilk göz ağrısı olduğundan isminin anlamı gibi, pamuklara sarılarak büyütülmüştür.

Anneannesinden dinlediği masallar, büyükbabası ile yediği köfteler, annesinden dinlediği nasihatler, babasıyla yaptığı mühendislik harikası projeler, küçük kardeşiyle oynadığı oyunlar, öğretmenlerinden dinlediği dersler ve arkadaşlarıyla geçirdiği yıllar ile büyümüş, bugünlere gelmiştir.

Son olarak eline Kimya Mühendisi olduğunu söyleyen bir belge vermişlerdir ama Sinemis bunu da hayatın tamamı gibi oyun olarak gördüğü için, şöyle bir bakıp gülümsedikten sonra, çekmecesinin bir köşesine koymuştur. Daha sonra da Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdiğinde bu yeni diplomasını yine diğerinin yanına koymuştur.

Eskiden sadece ailesi ve arkadaşlarıyla oyun oynayan Sinemis, artık meslek olarak da oyunculuğu seçmiş, tanımadığı insanlara da filmler, tiyatro oyunları ve yazılarıyla ulaşmaya başlamıştır. Onun için hayat, başkalarının tabiriyle de gerçek hayat, yeni başlamıştır. Artık sarıldıığı pamuklardan çıkıp kendi kanatlarıyla uçmasının vakti gelmiştir.

Sinemis’in dünyasına hoşgeldiniz! Gelin, hep beraber uçup, hep beraber oynayalım! :)