Çalgı Çengi

Dün akşam üstü tesadüfen özel gösteriminde bulunduğum filmle ilgili iki satır yazayım dedim fakat gülmekten yazamıyorum. Çünkü bir yanda da fragmanını açtım tekrar dinliyorum.

Ahmet Kural ve Murat Cemcir harika bir ikili oluşturmuşlar. Küfürlü konuşmalardan normalde hazetmeyen ben, filmlerde sırf komiklik olsun diye yapılmalarını da hiç sevmem. Çalgı Çengi‘de ise ikilimizin içinde bulundukları durumun vehameti mi yoksa ağızlarına yakışması mı bilemedim, küfür bu filmde hiç sakil durmamış.

Polat Alemdar ve sonrasında komedi tarafında ise Recep İvedik ile başlayan, bir karakter yaratıp onun filmini yapma hali, Ata’nın yarattığı trakyalı shrek ile daha sıcak ve sevimli olmuş, seyircileri güldürürken, şimdi yeni bir ikili ile karşı karşıyayız. Bağcılar-Güneşli arası yaşayan, o hayattan yırtıp, çalgıcı damgasından müzisyenlik mesleğine terfi etmek isteyen iki kuzenin, gittikleri düğün öncesi kuliste başlar tüm hikaye ve kendilerini mafyanın içinde bulurlar.

Çizgi roman tadında, keyifle izlenen bir film olmuş. Bu cuma (18.Şubat) vizyona giriyor. Sessiz sedasız giriyor ama bence fısıltı gazetesi ile sonradan seslerini duyuracaklar.

”La bebe, biz nasıl adamlarız la?!”
” Şu sıfata bag hele, Angaralıyız la biz!”

Tags: , , , , , ,

Leave a Reply